Lila Rengi İle En İyi Ev Dekorasyon Örnekleri

Lila Rengi. Dekorasyon deyince çoğu insanın aklına mobilya ve aksesuarlar gelmektedir oysa renkler de dekorasyon büyük rol oynar. Dekorasyonda da öne çıkan zarif, feminen renklerin arasında bu renk yer alır. Bir iç mekanda pek çok farklı şekilde kullanılabilecek özel bir renktir. Zarif tarzıyla dikkat çeken yaşam alanlarında öne çıkan lila rengi çokça tercih edilmektedir. Yumuşak, göz yormayan ve rahatlatıcı bir renk olarak tanımlanabilir. Pastel bir renk olarak da düşünülebilir. Çocuk odası, yatak odası, salon her odada uyumla kullanılabilir.

Lila Rengi Ev Dekorasyon

Lila rengi pastel bir renk olmasına rağmen kullanılan mekanda rahatça ortaya çıkar. Aksesuar ve mobilyalar da rahatça ortaya çıkarılabilir. Feminen bir renk olduğu içinde masalsı, romantik dekorasyonlarla öne çıkabilir.

Lila Rengi İle En İyi Ev Dekorasyon

Lila İle Uyumlu Renkler

Hem soğuk hem de sıcak renk grubunda yer alan lila rengi bir çok renkle rahatlıkla uyum sağlayabilir. Lila ile uyumlu olan renkler başta mor olmak üzere, yeşil tonları ( koyu ve açık yeşiller), gri tonları, siyah, bej, krem, mürdüm, pembe, sarı tonları, parlak altın tonları gelmektedir.

Lila Rengi

Lila Rengi İle Dekorasyon

Lila rengiyle dekorasyon yapmanın avantajlı yanı bu renk ile birçok rengin uyumlu durabilmesidir. Bir çok renkle uyum yakalayan lila rengi duvarlarda, mobilyalarda, aksesuarlarda, tekstilde kullanılabilir ya da uygun dekorasyon sağlanabilir. Örneğin; bu renk mobilyalara ya da duvarlara sahip bir iç mekanda aksesuar renkleri olarak bej, krem, fildişi ve siyah gibi renkler kullanılabilir.

Lila Rengi İle En İyi Ev Dekorasyon

Mekana enerji katmak istiyorsanız aksesuar modellerinde lila yanında, mercan, pembe, yeşil, altın sarısı, turuncu ve mavi gibi dikkat çekici renk tonları olarak tercih edilebilir. Ya da oturma odanızda söz konusu renk koltuklara sahipseniz başta beyaz olmak üzere, açık gri tonları, bej, fildişi, krem gibi renkleri duvar boyası olarak tercih edilebilir. Halılarınızda da sadelikten yana iseniz beyaz, açık gri tonları, krem rengi gibi tonları kullanabilirsiniz.

Çakıl Taşı Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*