Ters Ev Nedir? Ülkemizde ve Dünyada Ters Ev Örnekleri

Ters Ev Nedir? Türkiye’de ve Dünyada örnekleri bulunan ters evler son zamanlarda oldukça ilgi çekmektedir. Girişimci Mehmet Emin Görmez tarafından patenti alınan ve Çankaya’da ziyarete açılan ters ev iç ve dış görüntüsüyle ilgi odağı olmuş durumda. Bu evlerde tüm mobilyalar tüm donatılar her şey ters durmaktadır. Ters Ev Nedir?

Ters Ev Nedir

Görmez, normal bir konutta yaklaşık 9 ton çelik konstrüksiyon bulunurken sağlam olması için ters evde 28 ton çelik konstrüksiyon kullandıklarını ifade etti. Evin temelinin 10 metrekare olduğunu belirten Görmez, evin bir tarafında 9 derece diğer tarafında ise 8,6 derece eğim kullandıklarını ifade etti.

Türkiye’de Ve Dünyada Ters Ev Örnekleri

İlk Ters Ev

İlk Ters Ev

Dünyada üzerinde yapılan ilk ters ev Polonya’nın kuzeyindeki Szymbark kasabasındaki Eğitim ve Bölgesel Tanıtım Merkezi’nde yer almaktadır. 2007 yılında tamamlanan ev , iş adamı Daniel Czapiewski tarafından Polonya’da tasarlanmış ve ev 114 günde tamamlanmıştır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ters evler büyük ilgi görüyor. Ülkemizde ilk ters ev Antalya’da açılmış. Antalya’yı İstanbul, Ankara, Ordu, Safranbolu, Kocaeli ve Malatya gibi iller takip etmiştir.

Ters Ev Çatalca

Ters Ev Çatalca

Çatalca merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Ters Ev Çatalca aynı zamanda açık büfe kahvaltı ve restoran hizmeti veren bir işletme. 3500 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 4000 metrekare alan içinde inşa edilmiş. 300 kişinin rahatlıkla yemek yiyebileceği mekânda mangal keyfi yapmak isteyenler için 36 loca bulunmaktadır.

Ters Ev Maslak

Ters Ev Maslak

Maslak 1453 sitesi içinde hizmet veren Tepetaklak Ev’in bir şubesi olan Ters Ev Maltepe de Maltepe Park AVM otoparkında bulunmaktadır. Misafir odasından banyoya, yatak odasından mutfağa kadar evin tüm bölümlerinin ters şekilde dekore edildiği “Tepetaklak Ev”, insanların ilgisini çekmekye devam ediyor.

Konut Dokunulmazlığı Nedir? Konut Dokunulmazlığı ihlali Ne Demek? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*