Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu

Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu. Kemirgen bir hayvan olan vizonun, kürklerinin tonundan esinlenen vizon rengi, kahverengi ve gri arasında kalmış bir nötr tondur.  Bu rengi dilediğiniz yerde kullanarak, ortama ferah bir hava kazandırabilirsiniz. Vizon renginin girdiği dekorasyonlarda uyum söz konusudur. Çünkü nötr tonların her dekorasyona uyum sağlaması gibi bir özelliği vardır. Fakat bu renk doğru kullanılmadığında evinize ciddi anlamda kasvet de verebilir. Bunun için de kendisi gibi soluk renklerle bir araya getirmemek gerekir.

Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu

Vizon renk parlak olmamasının yanında güneş ışığı ile birlikte farklı renk tonlarına dönebilmektedir. Eviniz yeteri kadar ışık alan bir yer değilse bu noktada dekorasyonda bu rengi kullanmak oldukça akıllıca atılmış bir adım olacaktır. Vizonun koyuluğunu dengeleyecek krem ya da beyaz tonları ile cam, metal ve aynalı aksesuarlar kullanılması da, karanlık yerine aydınlık bir görünüm sağlayacaktır.

Vizon, altın ve gümüş metallerden ziyade, bakır ve pirinç gibi metallerle uyum  yakalayabiliyor. Mavinin hem sıcak hem de soğuk tonlarıyla, petrol mavisi, nane yeşili, gri-mavi ile de kullanılabilir. Canlılık vermek için evin dekorasyonunda mor, bordo, turuncu tonları da kullanılabilir.

Mutfakta Vizon Rengi

Mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda genelde akla gelen ilk renk beyaz olmaktadır. Fakat son dönemde farklı bir kaç rengin bir arada kullanılması dekorasyon trendlerinden olmuştur. Bu genellikle üstte açık renk mutfak dolaplarının, altta ise daha koyu renk dolapların kullanılması olarak dekore edilebiliyor. Alt raflarda da vizon tonları tercih edilebiliyor.

Yemek Odalarında Vizon Rengi

Vizon tonları yalnızca kanepe ve koltuk takımlarında ve oturma odalarında harikalar yaratmıyor yemek odalarında da vizon masa ve sandalyeler mükemmel bir seçim oluşturmaktadır.

Oturma Odalarında Vizon Rengi

Oturma odalarında halı; mobilyalar, zemin, duvarlar ve aksesuarlar arasında bir geçiş alanıdır. Bu yüzden de şık ve yumuşak bir geçiş saplayan model, renk ve desenler oldukça risksiz ve doğru dekorasyonlar yaratacaktır. Örneğin; halınızı vizon rengi koltuğunuz ile zemin rengi arasında bulunan tonlardan tercih edebilirsiniz. Ya da duvar rengi ve koltuğunuz arasındaki renk tonlarından da tercih edebilirsiniz. Refah, şık, aydınlık bir oturma odasına dönüştürebilirsiniz.

Yatak Odalarında Vizon Rengi

Bu nötr ton yatak odalarında karşımıza çoğunlukla çıkan bir renk olmuştur. Çünküyumuşak ve dinlendirici bir renktir.  Yatak odalarında da temel amaç elbette hem dinlendirici hem de yenileyici bir atmosfer yaratarak hem uyku hijyenine hem de sabah enerjisine katkıda bulunacak sağlıklı bir yatak odası oluşturmaktır. Bunun için de vizon rengi yatak odalarında geçiş rengi olarak kullanılabiliyor.

Ters Ev Nedir? Ülkemizde ve Dünyada Ters Ev Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*