Serdar Adalı Kimdir? Ne İş Yapar?

Serdar Adalı Kimdir? Ne İş Yapar? 1964 yılı Adana doğumlu olan iş adamı ve Türkiye Jokey Kulübü’nün 25. başkanı olan Serdar Adalı 1982 yılında lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Adalı iki yıl sonra babası Hasan Adalı’nın rahatsızlığı sebebiyle eğitimini yarıda bırakarak Türkiye’ye dönmüştür.

Serdar Adalı Kimdir

1984 yılında iş hayatına atılmıştır. Serdar Adalı, Ağabeyi Hünkar Adalı ile birlikte inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında uluslararası hizmet veren SERKA Şirketler Grubunu kurdular.

Serdar Adalı Kimdir? Ne İş Yapar?

Adalı Holding’in en önemli faaliyet alanı inşaat sektörüdür. 1963’te Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman çevresindeki yol taahhüt işleri ile inşaat sektörüne giriş yapmış ve üstlendiği projeleri başarı ile tamamlayan Serka İnşaat, Körfez Savaşı sırasında Amerikan ordusunun önemli lojistik merkezlerinden biridir. Toplam 300 bin metrekare alana sahip TTM transfer merkezini 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlamışlardır.

Serka İnşaat, 2008 yılından itibaren Amerikan Dışişleri ve Savunma Bakanlığı projelerine ağırlık verdi. Bu çabaların sonucunda Bagram/Afganistan, Niamey/Niger, Bakü/Azerbaycan ve Freetown/Sierra Leone’de çeşitli inşaat /Taahhüt işleri kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Serka İnşaat’a, Çeşme Alaçatı’da 72 bin metrekare arazi vermişti ve Adalı ailesi bu alanda 5 yıldızlı otel için girişime başladı.  Ayrıca Serdal Adalı’nın Amerika’da ve Türkiye’de otel yatırımları da bulunmaktadır. Adalı’nın restoran zinciri de bulunur. Adalı grubu Sheraton Adana’nın da sahibidir. Serka İnşaat da Adalı Holding bünyesinde yer almaktadır.

Mehmet Ziylan Kimdir? Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*