Karolaj Ne Demek?

Karolaj Ne Demek? Dekorasyon bir ev için olmazsa olmaz bir kavramdır. Evin düzenlenmesi, uygun mobilyaların seçilmesi gibi tüm işlemler bir dekorasyonun tüm güzellikleri ortaya çıkarması için gerekli olan tasarım kurallarıdır. Dekorasyon işlemleri yalnızca ev düzenlenmesi sırasında değil, inşaat halinde de yapılması gereken kararlardır. Bu nedenle dekorasyon için yapılacak olan inşaat sonrası çalışmalarda cam, yer gibi alanların düzenlenmesi oldukça önemli bir husustur.

Karolaj Ne Demek

Karolaj Ne Demek?

Karolaj, dekoratif amaçla kullanılmakta olan bir cam çıtası olarak bilinmektedir. Genel olarak evin cam bölgelerinde kullanılır ve karolaj için farklı türde işlemler ve çeşitler karolaj dekorunda yer almaktadır.

Alüminyum profiller dekoratif amaçlı olarak çoğu bölgede karşımıza çıkmaktadır. Bu bölgelerin ilk başında cam alanlar göze çarpmaktadır. Dekoratif amaçlı yapılacak olan karolaj çalışmalarında, cam içerisine yerleştirilecek olan ve bu kapsamda belirleyici bir parça olan alüminyum profillere yer verilmektedir. 

Bu işlemler inşaat halinde yapılması daha uygundur. Ancak inşaat sonrasında da karolaj uygulaması yapılma durumu bulunmaktadır. Karolaj nedir? bu noktada sorulması gereken bir sorudur. Karolaj, dekoratif amaçla kullanılmakta bir cam çıtası olarak bilinir. Genel anlamda karolaj uygulaması, cam arasına ve kapı arasındaki cam bölmeye uygulanmaktadır. Bu cam bölmeye uygulanacak karolaj, özel olarak ARGE ekipleri tarafından tasarlanan, motifler, profiller ve bağlantı aparatları aracılığı ile yapılmaktadır. Karolaj renk çeşitleri isteğe bağlı olarak kişinin şekilde tasarlanmaktadır. Karolaj motifleri sizlerin istediği doğrultuda ve renkte yapılır.

Süneklik Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*