TOKi’den Faizsiz Konut Kredisi

TOKi’den Faizsiz Konut Kredisi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için koşullar yükselen faiz oranları sonrasında her geçen gün zorlaşmaya devam ederken süreçte sıfır faizli kredi kampanyaları da araştırılmaya devam etmektedir. Bunlardan biri de faizsiz konut kredisi olarak öne çıkıyor. 

TOKi’den Faizsiz Konut Kredisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dâhil edilen Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı TOKİ özellikle de alt gelir grubu ucuz sosyal konut projeleri ile vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunarken faizsiz konut kredisi desteği de yakından takip ediliyor.  TOKi’den Faizsiz Konut Kredisi

TOKi’den Faizsiz Konut Kredisi, Faizsiz Kredi İçin Gerekenler

Krediden yararlanabilmek için, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü) alınacak hak sahibi olduğuna dair belge ile Ziraat Bankası’na başvurulması gerekmektedir. Şehit Kredisinden yararlanılarak edinilecek konutlar için herhangi bir kısıtlama bulunmamakta, tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli olmaktadır. Kredi ile istenilen yörede ve istenilen büyüklükte konut edinmek mümkündür.

Kredi miktarı her yıl Devlet İstatistik Enstitüsü’nce Türkiye geneli için ilan edilen yıllık fiyat artış oranı kadar artırılır. Kredinin miktarı 2021 yılı için 177.000,00 TL’dir.


Krediden Faydalanacak Kişilerin Öncelik Sıralaması

  • Faizsiz kredi hakkından faydalanmadan ölümü durumunda, dul eşine,
  • Malulün kendisine,
  • Eşi hayatta yoksa ya da evlenmişse, kredi kullanacak çocuklardan en az birisinin yetim aylığı almakta olması şartıyla aylık bağlanma şartlarına bakılmadan talebi olan çocuklarına müştereken,
  • Bu kişiler bulunmadığı takdirde de öncelikle anaya olmak üzere anne ya da babasına, konut sahibi yapmak için bir konut ile sınırlı olmak şartıyla Toplu Konut İdaresi tarafından kredi veriliyor.

AVM Ve Market Zincirleri İçin Yeni Düzenleme Yolda hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*