Kapanma Döneminde Villalara Talep Arttı!

Kapanma Döneminde Villalara Talep Arttı! Pandemi döneminde tatil planlarında da farklılığı beraberinde getirdi. Salgın nedeniyle otel gibi kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyenler, havuzlu villa ve izole tatil planlarına yönelirken, şimdiden rezervasyonlarda yoğunluk oldukça artmaya baladı. Villa kiralamalarında talep en çok Antalya bölgesinde yaşanırken, günlük fiyatlar ise talep doğrultusunda giderek yükselmeye başladı.

Kapanma Döneminde Villalara Talep Arttı

Kapanma Döneminde Villalara Talep Arttı

Konu ile açıklamalarda bulunan villa kiralama platformu kurucusu Sercan Korkuç, “Villa sektörü geçtiğimiz yıllara göre 8 kat artarak büyüme elde etti. Bunların sebeplerinden biri pandemi döneminde vatandaşların aileleri ile tatil yapması. Bu yaz villasız kalmak istemiyorsa vatandaşlarımız biran önce rezervasyon yapmaları gerekiyor. Bu rezervasyonları da bilindik ve TÜRSAB belgesi olan firmalardan yapmaları çok ucuz ise uzak durmaları gerekiyor” ifadeleri kullandı.

Pandemiden önce villa turizminde kiralamalar acenteler tarafından yapılıyordu. Pandemiden sonra her bütçeye uygun villalar olması sebebi ile villa turizmi artık herkesin düşüncesine girdi. Villaların günlük kiraları, mimarisi, büyüklüğü ve denize uzaklığı gibi etkenlere göre değişkenlik göstermekte.

Kiralık Villalar 300 İle 3000 TL Arasında Değişiyor

Pandemi herkesi bu tatil seçeneğinden haberdar etti. Havaların ısınması ve kapanmanın gelmesiyle bir yoğunluk bulunmakta. Bayram tatillerinin iptal olması villa kiralama sektörü için farklı oldu. Blok şekilde kiralama yapan vatandaşlar villa seçeneklerini inceliyor. Konforlu ve hesaplı bir tatil için geniş aileler daha çok villa tatilini tercih etmekte. Villa sektörü için sezon hızlı bir şekilde başladı. Villa fiyatları mevsimlere ve etkenlere göre farklılık göstermekte. Her bütçeye uygun villalar bulunmakta. Günlük fiyatlar ise 300 ile 3 bin lira arasında değişiklik göstermekte. Vatandaşlar bu fiyat aralığında bütçelerine göre villa kiralama tercihinde bulunuyor

Özellikle Antalya, Fethiye, Dalyan, Bodrum’da villalar tercih edilirken, İstanbul’un yakınında bulunan Sapanca ve Şile’de de villa kiralanmak oldukça popüler. Pandemi öncesi döneme göre 8 kat talebin arttığı villa turizminde erken rezervasyon yaptırmak da fiyat açısından oldukça önem kazanıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaşanan kapanma döneminde de villalar oldukça tercih ediliyor. Bu ve benzeri dönemlerde, ayrıca yaz sezonunda açıkta kalmak istemeyen vatandaşlar, TURSAB belgeli acenteler aracılığıyla villa rezervasyonu yapmaya yöneliyor.

Kiremit Nedir? Kiremit Çeşitleri Nelerdir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*