Evde Fayans Boyama Nasıl Yapılır?

Evde Fayans Boyama Nasıl Yapılır? Ev dekorasyonunda farklı bir yeniliğe ihtiyaç duyuyorsanız, ancak ne zamanınız ne de bütçeniz bu duruma elverişli değil ise fayans boyama tekniği ile farklı bir dekorasyonu yapabilmeniz mümkün. Vereceğimiz fayans boyama önerileri sayesinde, yenileyeceğiniz alanı yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Evde Fayans Boyama

Fayans boyama tekniğini ev ya da ofis dekorasyonlarında ya da fayans kullanılan diğer alanlarda yapabilirsiniz. Fayans boyamak için kullanacağınız boyanın neme ve suya dayanıklı olması önemli bir konudur. Genellikle fayans boyama işlemlerinde yağlı boya ya da epoksi boya tercihi yapılmaktadır. Bunların yanı sıra hobi boyaları, su bazlı boyalar veya silikon boyalar da fayans boyama uygulaması için kullanılmaktadır.

Fayans boyama için gerekli malzemeler ise şunlardır; Parlak yüzey astarı, yukarıda bahsetmiş olduğumuz boya çeşitlerinden biri, kalın sır vernik, rulo fırça, dar alanlar için ipek uçlu fırça, boya tavası, koruma örtüsü, maskeleme bandı öncelikli malzemelerdir.

Evde Fayans Boyama Ne ile Yapılır?

Fayanslarınızı boyayarak yepyeni bir alana kavuşma düşüncesi daha önceden duysanız da fayans boyası konusunda aklınızda soru işaretleri oluşmuş olabilir.

Fayans üzerine uygulayacağınız boyanın suya ve neme dayanıklı olması oldukça önemli. Bu nedenle seramikleri boyayarak yenileme işleminde yağlı ve epoksi boya türlerinden yardım alabilirsiniz. Fakat epoksi boyanın genellikle evlerde kullanılmaması, yağlı boyaların ise yoğun koku yayması sebebi ile uygulama yapmanız zor olabilir. Bu nedenle fayans yüzeylerine hobi boyası ile uygulama yapabilirsiniz.

Evde Kapı Boyama Nasıl Yapılır? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*