Ömer Saçaklıoğlu Kimdir? Ne iş Yapar?

Ömer Saçaklıoğlu Kimdir? Ne iş Yapar? Ömer Saçaklıoğlu, 1958 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. 2016 yılında Doğa Koleji’nin satın almıştı. Küçük yaşlarda ticare atılan Ömer Saçaklıoğlu enerji ve tekstil sektörü alanlarında ilerleyen, daha sonra Kemerburgaz ve Göktürk’te konut üreterek inşaat sektöründe büyüdü.

Ömer Saçaklıoğlu Kimdir

Ömer Saçaklıoğlu Kimdir? Ne iş Yapar?

Ömer Saçaklıoğlunun  babası Urfa’da tüccarlık yaptığı  dönemde büyük et imalathaneleri de bulumaktadıydı. Urfa’daki işlerinin büyümesi ile birlikte Saçaklıoğlu Ailesi İstanbul’a yerleşerek  işlerini İstanbul üzerinden devam ettirmiştir. Daha sonra Ömer Saçaklıoğlu ve ailesi Aygaz bayiliği yapmaya başlamıştır ve Koç Holding’in en büyük Aygaz bayisini satın alarak Anadolu’ya likit gaz taşımacılığı yapmaya başlamıştır. Aile elde etmiş olduğu kazancının tümünü Ömer Saçaklıoğlu üzerinden İstanbul’un birçok yerinden arsa satın alarak değerlendirmiş. Satın aldıkları bu arsalar ile İnşaat sektörüne yönelen Ömer Saçaklıoğlu ve ailesi 1980 yılında İstanbul’da Florya’da ilk apartmanlarını inşa ederek başlamışlardır.  Ömer Saçaklıoğlu inşaat sektöründeki  faaliyetlerini artık sahibi olduğu Metal Yapı Konut Şirketi ile devam ettirmektedir.

Ömer Saçaklıoğlu sahibi olduğu Metal Yapı markası ile inşaat ve gayrimenkul sektöründe uzun süredir hizmet vermektedir. İnşaat sektöründe yapmış olduğu yatırımlarıyla büyüyen ve  2016 yılında Doğa Koleji’ni satın alarak gündeme gelen Metal Yapı Konut’un kurucusu olan ve Uzun zamandır kanser tedavisi gören Ömer Saçaklıoğlu hayatını kaybetti.

Mithat Erdem Kimdir? Mithat Erdem Ne İş Yapar? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*