Natamam Ne Demek?

Natamam Ne Demek? İlk olarak natamam kelimesinin TDK sözlüğündeki anlamına bakacak olursak; Natamam kelimesi Farsça kökenli bir kelimedir. Natamam kelimesinin TDK sözlüğündeki anlamı da şu şekildedir: Eksik, tamamlanmamış, bitmemiş, anlamlarını taşımaktadır.

Natamam Ne Demek

Natamam bina sözcüğünün anlamı da biraz önce bahsettiğimiz gibi bitmemiş bina, yani inşaat halinde olan bina olarak tanımlanmaktadır. Natamam bina oturum haline getirilmemiş, tamamlanmamış binalar için inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir.

Tamamlanmamış (Natamam) Konutlar İçin Konut Kredisi Kullanılır Mı?

Eğer kişinin kendisine ait bitmemiş bir konutu bulunuyor ise bu evin tamamlanması amacı ile konut kredisi kullanabilir. Ancak kredinin verilebilmesi için evin tamamlanma oranının gerçekleştirilecek ekspertizle teyit edilmesi ve kredi verilmesi için öngörülen tamamlanma oranını sağlaması gereklidir.

Natamam Bina Kredisi Kullanmak İçin Şartlar Nelerdir? Natamam Ne Demek?

Natamam bina kredisi kullanmak için gerekli olan şartlar inşaat seviyesinin yüzde 50’ye ulaşmış olmasıdır. Ayrıca evin yapım durumuna göre yüzde 75’i kadar kredi vermekte olup, 120 ay vade imkanı ile yararlanma, son olarak da yapılan ev ipotek altına alınmadır. Bu şekilde krediyi kullanma imkanına sahip olunabilmektedir.

Ses Yalıtımı Nedir? Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*