Lansman Nedir? Lansman Ne Demek?

Lansman Nedir? Lansman Ne Demek? Lansman kelimesi düzenlenen davetler ve basında yer alan bazı yazılar ardından aranan kelimeler arasında bulunmaktadır. Peki Lansman kelimesi ne anlama gelmektedir?

Fransızca dilinden, dilimize gelmiş olan lansman sözcüğü, tanıtım, tanıtma tanıtım için yapılan davet anlamına gelmektedir. Özellikle inşaat piyasasında çok sıkça kullanılan bu kelime, yeni ürünün pazara sunulması, yazılı, görsel ve sosyal medyada ürünün bireylere ve kuruluşlara tanıtılması olarak anlamlandırılabilir.

Lansman Nedir?

Lansman Ne Demek?

Şirketler, yapacakları projelerin tanıtılması adına ilk olarak lansman düzenlemektedirler. Ortaya koyulacak ürünü daha geniş kitleye tanıtan lansmana basın da davet edilir ve detaylar kamuoyu ile paylaşılır. Ürünün tanıtımının yanı sıra ayrıca lansmanlar içerisinde müşterilere özel avantajlar ve ödeme alternatifleri de tanınmaktadır. Bu sebeple, şirket sahipleri adına oldukça önemli arz eden lansmanlar, müşteri için de oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır.

Lansman Fiyat Nedir? Lansman Fiyat Ne Demek?


Lansman fiyat, az önce yukarıda verdiğimiz örneklere dayanarak, bir malın, ilk tanıtılacağı döneme ilişkin kampanyalı ve normal fiyatından daha uygun fiyatlı olması anlamına gelir. Dolayısı ile lansman fiyatından bir ürünü veya malı, hizmeti satın alırsanız ürünün normal fiyatından daha uygun bir bedel ile alabilirsiniz. 

Bunun için bir örnek vermemiz gerekir ise lansman fiyata özel diyerek 100 bin TL’den satışa çıkarılan bir arabanın lansman sonrası fiyatları 120-150 bin TL civarına gelmektedir. Ya da lansman özel fiyatları diyerek 200 bin TL’den satışa çıkarılan bir konut projesi evi de yine lansman sonrasında 250-300 bin TL’den satışa sunulacaktır. 

Lansman döneminde bir ürünü daha uygun fiyata alarak daha sonra satış yapabilir ve kar elde edebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi lansman fiyatları sayesinde bu avantajdan yararlanmaktadır. 

Rezidans Nedir? Daireden Farklı Mıdır? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*