Kira Sözleşmesi Word 2022

Kira Sözleşmesi Word 2022 Türk Borçlar Kanunu madde 229’da şöyle tanımlanmaktadır; kiraya verenin bir şeyin kullanılmasını veya kullanmayla birlikte ondan yararlanılmasını kiracıya bırakmayı, kiracının da buna karşılık kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği kontrattır.

Kira kontratları kırtasiyelerden temin edilebilmekte ya da internet üzerinden çıktı alınabilmektedir. Sözleşmesinde kira ücreti, kira kontrat süresi ve kira artış oranları gibi bilgiler yer verilmektedir. Eğer işinizi garantiye almak istiyorsanız kira kontratlarını noter huzurunda da yapabilirsiniz.

Kira kontratları, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu kapsamında. Kanun kapsamına alınması ile birlikte kiracı ve mülk sahibinden çok, borç alacak ilişkisine dönüşmüş durumdadır. Kira Sözleşmesi Word 2022

Kira Sözleşmesi Örneği 2020

KİRA SÖZLEŞMESİ WORD 2022 İÇİN TIKLAYINIZ.

Kira Sözleşmesi Doldurulurken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

– Kiraya verenin ev sahibi olduğuna ilişkin tapuyu ya da vekaleti görerek sözleşmesi imzalayın.

– Kontrata mülke ilişkin bilgiler olan adres, mülkün niteliği (ev, işyeri) gibi temel bilgileri kontrol edin ve yazın.

– Kiralanan mülkün içindeki demirbaşlara ait bilgileri doldurmayı unutmayınız.

– Daha sonra kiraya veren ve kiracıya ilişkin kişisel bilgileri eksiksiz doldurun. T.C. kimlik bilgilerinin doğru yazıldığından emin olun ve kontrol edin

– Kiralayan ile anlaştığınız kira bedelini ve ödeme tarihlerini de eklemeyi unutmayın. Kira tarihi belirlenmez ise kiracı kira bedelini ay sonuna kadar istediği tarihte öder.

– Kira sözleşmesinde bulunan tarihlerin doğru olmasına dikkat edin.

– Eğer depozito verdiyseniz hangi tarihte ne kadar verdiğinizi ve hangi şartlarda geri alınacağını belirlemekte fayda vardır.

– Kira Sözleşmesine, kira bedelinin yatırılacağı banka hesap bilgilerini ve ne şekilde yatırılacağını detaylı olarak yazmanı gerekmektedir.

– Kira sözleşmesinde depozitonun içeriği ve hangi şartlarda iade edileceği hangi şartlarda kesim yapılacağı yazılmalıdır.

– Kira bedeli havale veya eft olarak gönderilecekse “2022 yılı Şubat ayı kira bedeli” şeklinde bir açıklama ekleyin.

Sözleşmesin bundan sonraki kısmı yasal hükümlerle doludur. Bu kısmı okuduktan sonra imzalayabilirsiniz.

Satış Vaadi Sözleşmesi Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*