Evde Doğal Yöntemlerle Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Evde Doğal Yöntemlerle Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde evlerimizi yaşadığımız yerleri karıncalar basmaktadır. Karıncalardan kurtulmak için de birçok yöntem vardır: Doğal olan ve kimyasal ilaçlarla iyi bir yöntemleridir. Evinizin kaçıncı katta olduğu hiç fark etmiyor, bu canlılarla evinizde sık sık karşılaşabiliyorsunuz.

Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Öncelikle karıncaların evinize neden geldiklerini sorgulamak gerekli. Çünkü karıncalar yiyecek arama bulmak amacı ile evinize gelirler. Açıkta yiyecek bırakmamak, ekmek kırıntısı, yemek kırıntısı gibi besinlerin etraftan temizliği özenle yapılmak gereklidir. Bunları yaptığınız halde evinize karıncalar gelmeye devam ediyor ise o zaman evde yapabileceğiniz doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

İlk olarak karıncaları takip ederek çıktıkları noktayı bulmanız gerekiyor. Daha sonra ise aktaracağımız doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Limon ile karıncalardan kurtulma yöntemi

Karıncaların sevmediği şeylerden biri limondur. Yemeklerinizde ya da salatalarınızda kullandığınız limonları atmak yerine limon kabuklarını rendeleyip karıncaların çıktığı yerlerin önüne ya da geçtiği yerlere koyun.  İsterseniz limonun suyunu sıkabilir ve suyla da karıştırabilirsiniz. Sprey şişesine koyacağınız bu karışımı evinizin zeminine sıkabilirsiniz.

  • Kahve telvesi ile karıncalardan kurtulma yöntemi

Türk kahveleri sadece keyif yapmak için karınları kaçırmak içinde kullanılır. Türk kahvenizi içtikten sonra kalan telveyi karıncaların yuvalarının önüne koyabilirsiniz.

  • Sirkeli su ile karıncalardan kurtulma yöntemi

Karıncalardan doğal yollarla kurtulmanın bir nedeni de sirkeli su kullanmaktır. 2 su bardağı suyun içerisine 1 bardak elma sirkesi koyun. Sprey şişesine koyduğunuz bu karışımı iyice çalkalayın ve karıncaların geçtiği ya da çokça göründüğü yerlere sıkın. Sirkenin kokusunu sevmeyen karıncalar evinizi yavaşça terk edeceklerdir.

  • Toz tarçın ile karıncalardan kurtulma yöntemleri

Tarçın neredeyse herkesin evinde bulunan bir baharattır. Bu baharatın yardımı ile karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Diğer önerilebilecek yöntemlerde şunlardır:

  • Yumurta kabuğu
  • Nane
  • Tuz
  • Bebek pudrası
  • Tebeşir
  • Biber (karabiber, pulbiber)

Bu yöntemler karıncalardan doğal yöntemlerle kurtulmamıza yardım olacak yöntemlerdir.

Mobilya Boyama Nasıl Olur? Evde Mobilya Boyama Teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*