İki Renkli Mutfak Dolapları Örnekleri 2021

İki Renkli Mutfak Dolapları Örnekleri. İki renkli mutfak dolapları ile sıradanlıktan sıyrılarak eşsiz mutfak alanlarını hayata geçirebilirsiniz. Farklı mutfak dekorasyon fikirleri arıyorsanız iki renkli mutfak dolaplarını kullanmanızı öneririz.

İki Renkli Mutfak Dolapları

İki renkli mutfak dolapları, son zamanlarda mutfak seçiminde aranan ilk özelliklerden biri olmaya başlamıştır. Geleneksel, modern, retro ya da vintage gibi bütün dekorasyon stillerinde rahatlıkla kullanacağınız bu mutfak dolapları, yenilikçi ve çarpıcı bir ortam yaratmaktadır. İki rengi kombinleyerek kurgulayacağınız mutfak dolapları, aynı zamanda mekâna ferah ve aydınlatıcı bir ortam oluşturmaktadır.

İki Renkli Mutfak Dolapları Örnekleri

İki Renkli Mutfak Dolapları

Renkleri birbirine uydurmak oldukça zor bir iştir. İki renkli bir mutfak dolabı oluşturmaya karar verdiyseniz ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz renk seçimi yapabileceğiniz skaladan yararlanmayı unutmayın. Genel olarak renk skalası üzerindeki bitişik veya benzer renkler tamamlayıcı nitelikle olup birbiriyle uyumlu gözükmektedir. Renk uyumuna özen gösterilmesi gereken bir husustur.

Mutfak dolabı için iki renk birden seçmek, dekorasyondaki renk dengesine özel önem vermeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bunu yapmak için birkaç tasarım kriteri bulunmaktadır. Yeni başlayanlar örneğin sarı ve mavi gibi tamamen farklı iki renk seçmek yerine tek bir rengin açık ve koyu tonlarını (açık sarı ve koyu sarı) kullanmanız daha faydalı olacaktır. Aklınızda farklı renkler varsa ortamdaki etkisini düşünün. Çok cesur renkler – canlı bir turuncu – daha fazla görsel enerji ister ve daha nötr bir renk tonu ile dengelenmesi gerektiğini unutmayın.

İki Renkli Mutfak Dolapları

Mutfağınızda açık ve koyu renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Zıt renklerin uyumunu mutfağınızda tercih ederken mutfak dolabınızın tasarımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Boya ve tasarım uyumu çok önemli olduğu gibi malzeme seçimi de oldukça önemli bir konudur. Siyah asil bir renk oluşu, beyazın da onu dengeleyen temel renklerden biri olması ikisi arasındaki uyumu sağlamaktadır.

Bahçe Çiti Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*