Carrefoursa’nın Kaç Şubesi Var? 2021 Carrefoursa Güncel Mağaza Sayısı

Carrefoursa’nın Kaç Şubesi Var? CarrefourSA, 1991 yılında Sabancı Holding ve Carrefour ortaklığında kurulan Maltepe merkezli süpermarket zinciri olarak bilinmektedir. İlk marketini 1993 yılında İçerenköy’de açmıştır.

Carrefoursa'nın Kaç Şubesi Var

İlk marketi, yalnızca Carrefour adıyla 22 Kasım 1993 tarihinde İstanbul’un İçerenköy semtinde açılan Carrefour, aynı zamanda Türkiye’de açılan ilk süpermarket oalrak tarihe geçmiştir. 1996 yılında ise CarrefourSA adı kullanılmaya başlanmıştır.

CarrefourSA, halka açık bir şirket olan Gima’yı 2005’te satın alarak İMKB’ye girişini yapmıştır. Gima’yla birleştikten sonra Gima hisseleri kapatılmıştır, 24 Ağustos 2006 tarihinden itibaren CarrefourSA hisseleri 2 pay hâlinde işlem görmüştür. Temmuz 2015’te bu paylar birleştirilerek tek hisse kodu altında işlem görmeye başladı.

25 Temmuz 2013’te Sabancı Holding, 141 Milyon liraya Carrefour Nederland BV’den %12 hisse daha alarak payını %50,8’e çıkartmış ve yönetimi almıştır

2013 yılı Temmuz ayı itibarıyla Sabancı Holding’in CarrefourSA bünyesindeki yönetimde söz sahibi olmasıyla birlikte her alanda gerçekleştirdiği yatırımlarla büyük bir değişime gitmiştir. 

Bu değişimle birlikte CarrefourSA, büyüme yolunda İsmar Marketler Zinciri, 1e1 Marketler ve Kiler Marketler’i bünyesine katmıştır.

Carrefoursa’nın Kaç Şubesi Var?

2018 yıl sonu itibarıyla 29 Hiper market, 349 Süper market, 24 Gurme ve 194 Mini marketten oluşan bir zincirle, toplam 493 bin m² satış alanında müşterilere hizmet sunmaya devam eden CarrefourSA, yıl boyunca toplam 163 milyon müşteriye ulaşarak; 5.203 milyon TL ciro elde etiiği kayıtlara geçmiştir.

Güçlü bir finansal pozisyona sahip olan CarrefourSA, büyüme ve değer yaratma potansiyeli olan tüm projeleri kendi kaynaklarıyla değerlendirerek yatırımlarına devam etmektedir. Bu sayede müşteriler için yakın, keyifli ve değer yaratan alışverişin adresi olmayı hedeflemektedir.

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, ‘612 olan market sayımızı 640’a çıkaracağız. Yatırım bütçemizin yarısını dijital odaklı projelere ayırıyoruz’ diyor.

HAKMAR’ın Kaç Şubesi Var? 2021 HAKMAR Güncel Mağaza Sayısı hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*