Parke Döşeme Fiyatları 2021

Parke Döşeme Fiyatları 2021. Parke, yaşamımızda dekorasyonun bir parçası olarak sıcaklık ve sağlık sağlar. Meşe, gürgen ve kayın kerestelerinin makinelerde işlenmesiyle elde edilen dar ve uzun döşeme, kaplama gerecidir. Parkeler, yer döşemeleri, yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılmak amacıyla üretilmiş ideal malzemelerdir.

Parke Döşeme Fiyatları

Parke Çeşitleri

1- Masif Parke: Zemin döşeme malzemelerinden en çok tercih edilen parke çeşitlerinden birisidir. Ahşap ve uzun ömürlüdür. Ağacın tek saf olarak direk kesilerek parke yapılmasıdır.

2- Lamine Parke: Bu parkeler doğaldır ve 3 katmandan oluşmaktadır. En üst katmanda optimum 4 mm, ortada 8 mm, altta ise 2 mm ağaç malzeme bulunmaktadır.

3- Laminat Parke: Bunlar katmanlı parkedir. Doğal değildirler ve arasında MDF denilen madde kullanılır. 4 katmandan oluşur, bunlar; üst katman, kağıt tabaka HDF Tabakası ve  denge kağıdıdır. “Laminat kaplama” da denmelidir. Ayrıca odun talaşının kimyasal maddeler de kullanılarak yüksek basınç ve ısı altında sıkıştırılmasıdır. Click ve tutkallı olması, sökülüp yeniden döşenebilmesi, diğer parkelere göre montajının kolay ve hızlı olması, estetik ve modern olması tercih sebebidir.

4- Bambu Parke

5- Mantar Parke                          

Parke Döşenecek Zemin Nasıl Olmalıdır?

Parke döşenecek zemin oldukça önemlidir. Düzgün yapılacak bir parke döşeme işlemi için zeminin mutlaka kuru, yük kaldırabilen, temiz ve pürüzsüz olması gereklidir. Parke döşemeden önce ilk olarak boşaltılmalı ve temizlik yapılmalıdır. Eğer zeminde engebe var ve zemin düz değil ise şap atılarak düzeltilmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi gereklidir.

Parkelerin döşeme işlemi yapıldıktan sonra da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Döşeme işlemi tamamlandıktan sonra, parkenin üzerine ince bir tabaka kuru talaş serilmeli ve tutkalın nemi alınmalıdır. Bu işlem, parkenin zemine tam olarak yapışmasını sağlayacaktır.

Parke Döşeme Fiyatları

Genel olarak Parke döşeme fiyatları hemen hemen aynıdır. Şehirlere göre parke fiyatını değişmesine neden olacak tek şey uygulama yapılacak mekanın şehre olan uzaklığıdır. Eğer şehrin çok dışında bir yer ise uygulanacak olan alanın minimum M2’si hesaplanır. Ayrıca Laminat parkenin metrekare fiyatı ortalama olarak 21 TL’dir ve bu fiyat 60-70 TL’ye kadar çıkabilir.

  • İstanbul parke döşeme fiyatları: 3TL – 5 TL
  • Ankara parke döşeme fiyatları: 3TL – 5 TL
  • İzmir parke döşeme fiyatı: 3TL – 5 TL
  • Bursa parke döşeme fiyatı: 3TL – 5 TL’dir.

C30 Beton Fiyatları 2021 C30 Beton Nedir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*