Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021Banyo tadilatı ya da yeni evinizin banyosunun tasarımını düşünüyorsanız, banyonuz için tercih edebileceğiniz çok çeşitli tarz ve tasarımlar bulunmaktadır. Bu seçenekler size oldukça ferah bir banyo, geniş alanlar ve hoş tasarımlar oluşturabilmektedir. Pek çok ürünün düzgün bir şekilde depolanması gerekebileceği için, bir banyo işlevsel ve pratik olması gerekmekledir. Duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Yalnızca bir duşa kabin ile mi yetineceksiniz yoksa küvetle birleşik bir duş mu istersiniz? Ya da ayrı ayrı birer küvet ve duş da kullanabilirsiniz. Başlangıçta ne istediğinize ne kadar doğru karar verirseniz, uygulama aşaması da o kadar randımanlı olacaktır.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Banyo Dekorasyonu Fikirleri

1.Yuvarlak Hatlar Tercih Edin

2.Beyazın Ferahlatıcı Etkisinden Faydalanın

3. Çerçevesiz Duşa kabin ile Sınırları Ortadan Kaldırın

4. Minimalist ve Sade Bir Tasarım Tercih Edin

5. Duvara Monte Dolaplar Tercih Edin

6. Monokromatik Bir Renk Paleti Kullanın

7. Seramiklerin Sihirli Etkisinden Faydalanın

8. Tüm Dikkati Duvar Kâğıdına Çekin

9. Bağımsız ve Fonksiyonel Depolama Çözümleri Kullanın

10. Stil Sahibi Aksesuarlarla Dekore Edin

11. Aynaların İllüzyonundan Faydalanın

12. Tavan Yüksekliğini Sonuna Kadar Kullanın

13. Duş Teknesini Kaldırın Duş Odası Yapın

Banyo Tasarımları

Eklektik banyolar 

Basit banyolardan sıkıldıysanız, eklektik banyolar sizin için sıra dışı bir seçim olacaktır. Renk, biçim ve desenlerin nasıl olacağı, yalnızca hayal gücünüze bağlıdır. Denge ve uyum aramamalısınız. Zira bu tarzdaki banyolarda hedef tarz sahibi uyumsuzluklar olmaktadır. Eklektik banyolar oldukça iddialı ve tasarımsal figürler barındıran bir şeçenektir.

Minimal Banyolar 

Minimal tasarımda temiz hatlar ve basit bir renk seçimi tercihi önem taşır. Bu yüzden minimalist banyo tasarlarken aklınızdaki temayı olabildiğince geri planda tutmak fayda sağlayabilir. Banyo dolaplarınızı düzenli olarak elden geçirip eski ve kullanılmayan eşyaları depolamadığınızdan emin olmak fayda sağlayabilir. Duvarlar ve zemin için de dayanıklı ve nötr tonlar doğru bir tercih olacaktır. Kullanacağınız materyal ise şahsi zevkinize kalmış.

Modern Banyolar 

Modern bir banyo renkli, sade ya da bu ikisinin arasında herhangi bir yerde olabilir. Buna karşın, “modern” olarak tanımlanabilmesi için güncel trendi yakalamak zorundadır. Bu tarzda bir modern banyo tercih edecekler, trend değişime göre banyolarını tekrar değiştirmeye istekli olmalıdır. Bu yüzden de banyonuzda büyük eşyaların sade olması tercih sebebi olabilir. Küçük dekoratif unsurlarla yeni modalara uyum sağlamak çok daha kolay olacaktır.

Kırsal tarzda banyolar 

Country tarzı olarakta bilinen bu banyolar, çiçek desenleri, yumuşak kenarlı biçimler ve taze çiçekler yardımıyla sıcak ve konforlu bir ortam sunmaktadır. Kırsal banyolarda bu tarzda dekoratif unsurlar çok önemlidir. Bambu iskemleler, fırfırlı perdeler ve zeminde, duvarda ya da mobilyalarda kullanacağınız bej ve pastel renkler, her gün taşrada bir pansiyonda geçiriyormuş hissi yaşamanız için akla gelen ilk yöntemlerdir.

Rustik banyolar 

Rustik banyolar ahşap düşkünlüğü olanlar için oldukça tercih edilmektedir. İster tavanda isterse klozet kapağında olsun, sıcak bir malzeme tercihi, country tarzı bir ev tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Rustik banyolarda ayaklı küvetlere, boynuz tarzı aksesuarlara ve kirli çamaşırlar yahut saksı çiçekleri için kullanılan alüminyum kovalar yer almaktadır. Tercihiniz mutlaka evinizin geri kalanı ile uyumlu olmalıdır. 

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*