Kütük Ev Fiyatları 2021

Kütük Ev Fiyatları? Kütük ev projeleri küçük aileler için müstakil evler, tek katlı yada dubleks yazlık evler, kamp alanları, dağ evleri ve sosyal alanlar için sıklıkla tercih edilen evlerdir. İnsanların doğaya geri dönme ve sağlıklı bir ortamda vakit geçirme isteği ile kütük evlere olan ilgi son dönemde gündemde olan pandemi nedeni ile oldukça artmıştır. Doğal ve rahat bir yaşam için kütük evler yüksek kaliteli ahşap ve kereste parçaları, iç kaplama malzemeleri ve marangozluk ürünleri ile kusursuz bir üretim sürecinden geçmektedir.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük evler Japon deprem araştırma uzmanları tarafından dünya üzerinde depreme karşı en dayanıklı yapılar olarak gösterilmektedir. Bu bilgiyi teyit edecek olursak 1894 yılında İstanbul depremine baktığımız zaman kütük evlerin ayakta kaldığını beton ve demir gibi yapı malzemesi ile imalatı gerçekleşen yapıların ise yıkıldığı bilinmektedir. Deprem şiddetinin yoğun olduğu zaman ise beton yapılarda her hangi bir onarım yapılmaz ancak kütük evlerde bu söz konusu değildir. Kütük evler zarar gördüğü zaman onarılabilir ve tekrar eski haline dönebilmektedir.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük Ev Fiyatları

Kütük evlerde kolay kolay çökme görülmez. Şiddetli bir sarsıntı olur ve çökme gerçekleşse dahi içerisinde yaşayan insanların ölüm riski oldukça azdır. Depremden dolayı yaşanan ölümlerin büyük bir çoğunluğunu beton altında kalan insanlar oluşturmaktadır. Betonarme yapılar kütük evlere oranla 5 misli, çelik evler ile kütük evleri kıyaslar isek 13 misli bir ağırlığa sahiptir. Marmara ve Bolu depremlerine bakıldığı zaman kütük ev içerisinde yaşayan insanların hayatta kalma oranlarının çok daha yüksek olduğu gözlemlenmitir. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış olan en ilgi çekici saraylar, tapınaklar ve diğer görkemli yapıtların hiçbirinde beton kullanılmamıştır ve binlerce yıl ayakta kalmışlardır.

Kütük Ev Fiyatları

Kütük Ev Metrekare Fiyatı: M2 fiyatı 3.600 – 4000 TL arasında değişmektedir. 

Pergole Nedir? Pergole Örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*