Kira Yardımı Başvurusu İçin Son Günler!

Kira Yardımı Başvurusu İçin Son Günler! Pandemi döneminde faaliyetleri oldukça azalan esnafa verilen kira desteği için başvurular devam ediyor. Başvuru süreci 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kira Yardımı Başvurusu

Salgın döneminde ekonomik anlamda zorlanan esnaflar için verilen kira desteği için başvuru süreci devam ediyor. Sabah’tan Hazal Ateş’in haberine göre; bu dönemde kira desteğinden yararlanan esnafın sayısı 1 milyon 200 bin oldu. Ek olarak 4 boyunca esnafa 250.5 milyon TL kira desteği verildi. 

Kira Yardımı Başvurusu Ne Zaman Sona Eriyor?

Destek başvuruları 31 Mayıs tarihine kadar alınmaya devam edecek. Destek başvuruları elektronik ortamda www.turkiye.gov.tr adresindeki Ticaret Bakanlığı hizmetleri altında yer alan, “Gelir Kaybı Desteği Başvurusu” ve “Kira Desteği Başvurusu” bağlantılarından yapılabilecek.

Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden yayımlanacak.

Kira Desteği Kimler Alabilir?

Kira yardımı almak için ilk şart, kira desteği başvurusu yapan kişinin kaldığı hane gelirlerinin belirlenen bir rakamın altında olması ve kira yardım parasına ihtiyaç duyması gerekmektedir. Kira yardımı alabilmek için bu şartın dışında başvuru yapan kişinin emekli, dul, yetim, ya da ölüm aylığı almaması gerekiyor. Ayrıca sigortalı olarak bir yerde çalışan ve maaşını alan bir kişiye de kira yardımı verilmiyor.

Kira Yardım Parası Ne Kadar?

Kira desteği almak isteyen bir kişi öncelikle bulunduğu ilçenin kaymakamlığının bünyesinde çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapması gerekmektedir. Kira yardımı miktarını merak eden vatandaşlara bu durumun illere göre değişkenlik gösterdiğini söylememiz gerekli. Bazı büyük şehirlerde kira yardım parası 960 TL’ye kadar çıktığı gözlemlenmiştir. 2021 yılı kira yardım bedelleri net olarak açıklanmadığı gelen bilgiler arasında.

Amortisman Süresi En Kısa Olan İller Hangileri? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*