Ambarlı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ambarlı Nerede? Nasıl Gidilir? Ambarlı, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Avcılar ilçesine bağlı olan 10 mahalleden birisidir. Avcılar ilçesine bağlı olan ve kıyı mahallelerinden birisi olan Ambarlı’nın güneyinde Marmara Denizi; kuzeyinde Cihangir; kuzeydoğusunda Merkez; doğusunda Denizköşkler; batısında ise Beylikdüzü ilçesine bağlı Yakuplu mahallesi yer almaktadır.

Ambarlı Nerede

Ayrıca bu ilçenin birde limanı bulunmaktadır. Ambarlı Limanı İstanbul Avrupa Yakası Avcılar’da yer alıyor. İstanbul’un ilk özel limanı olan Ambarlı Limanı, 1994’te hizmete girmiştir. Ambarlı bağlı olduğu Avcılar ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıkta yer alırken, İstanbul şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 22 kilometredir.

Ambarlı Limanı 300 metrekareden büyük gemiler için yapılmıştır. Bu derece büyük gemilerin gittiği birkaç limandan birisi olan Ambarlı Liman’ı İstanbul Avrupa Yakasında bulunmakta ve bu liman konteyner liman olarak inşa edilmektedir. Ambarlı Limanı, Türkiye’nin en büyük limanı olma özelliğine sahip olarak yıllık 2,7 milyon TEU elleçleyen Ambarlı tesisleri Dünyanın 48. büyük limanı konumundadır. Karadeniz’e komşu olan bölge ülkelerinin Güney’den ulaşım yolu üzerinde bulunan Ambarlı Limanı yaklaşık olarak 20 milyon nüfusu barındıran hinterlandı beslemektedir.

Ambarlı’ya Nasıl Gidilir? Ambarlı Nerede?

Ambarlı-Avcılar yolu adresine Otobüs, Minibüs / Dolmuş ya da Tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ambarlı yakınlarından geçen otobüs hatları: 147, 76B, 76O

Akbatı AVM Nerede? Nasıl Gidilir? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*