Sıfır Daire Elektrik Abonelik Ücreti 2022 Ne Kadar?

Sıfır Daire Elektrik Abonelik Ücreti 2022 Ne Kadar? İnşaatı tamamlanmış binalara belediyelerin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimleri tarafından verilen belge olan iskan ( yapı kullanma izin) belgesi, hayata geçirilen binanın projesine uygun olup olmadığına bakılarak verilen belgedir.

Bir yapının kullanılabilmesi için gerekli olan abonelikler alınırken de iskan belgesi aranmaktadır. Yapı kullanma izin belgesi olan evler elektrik aboneliğini rahatça alabiliyor. elektrik aboneliğine başvurmak için aboneliği kullanacak olan kişinin başvuru yapması gerekmektedir. Elektrik aboneliğini başvurmak için gerekli belgeler verilmiştir.

Sıfır Daire Elektrik Abonelik Ücreti

İnternet Üzerinden Elektrik Aboneliği 2022

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, elektrik, doğalgaz ve su işlemlerinin GSM operatörlerine abonelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu. Aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konunun hayata geçebilmesi için mevzuat üzerinde değişiklikler yapılması gerekmektedir. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek. Sıfır Daire Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Sıfır Daire Elektrik Aboneliği Ücreti 2022 Ne Kadar?

Teminat olarak alınan Güvence Bedeli Mesken için sözleşme gücü kW başına 33 TL Kesme-Bağlama Bedeli İşlem başına 37,3 TL Damga Vergisi Toplam güvence bedelinin binde 9,48’i dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir.

Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur.

Fakat elektrik kurumları genellikle Mesken kurulu gücü 6 kWh üzeriden hesapladığı için Elektrik Abonmanı Güvence Bedeli 198 TL olarak alınmaktadır. Ticarethanelerde ise bu bedel 9 kWh üzerinden hesaplanarak; Elektrik Abonmanı Güvence Bedeli 843,3 TL olarak belirlenmiştir.

İskansız Eve Elektrik Nasıl Alınır? hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için lütfen tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*