Tavan Dekorasyonu Fikirleri 2021

Tavan Dekorasyonu Fikirleri. Yaşam alanlarınızda önemli bir görüntü katmak istiyorsanız, tavanlarınızda sıra dışı uygulamalar hazırlayabilirsiniz. Genellikle en az düşünülen yer olan tavanlar, eşsiz tasarımlarla mekânı bambaşka bir boyuta taşıyabilmektedir. Bugüne kadar unutulmuş, üzerinde sadece avizelerin olduğu tavanları bir oldukça yaratıcı fikirler ile hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Alçı, ahşap, MDF’nın yanı sıra kullanabileceğiniz farklı duvar kâğıtları, sticker’lar ile de çok etkileyici dekoralr yapabilir, odanızdaki tüm ilgiyi tavana taşıyabilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu

Tavan Dekorasyonu, Asma Tavan

Tavanlarda uygulanan en çok kullanılan dekoratif uygulamaların başında asma tavan yer almaktadır. Birçok evde farklı tarz ve boyutlarda kullanılan asma tavanlara, iş yerlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Asma tavanlar, görünümleriyle etkili oldukları kadar işlevsellikleriyle de ön plana çıkarlar. Asma tavan, ısı ve ses yalıtımı konusunda kolaylık yaratır. Yankı ve akustik konusunda, özellikle tercih sebebidir.

Alçıpan Asma Tavan

İç mekân tavan dekorasyonunda uygulanan alçıpan asma tavan, hafif yapıda ve iyi akustik yaratan asma tavan ürünlerinde birisidir. İstenilen şekillerde uygulanabilen alçıpanlar, spot aydınlatmalarla desteklenerek daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Alçıpan tavan uygulamalarını yaptırırken binanın depreme dayanıklı olmasına dikkat edin. Çünkü hafif yapılı bu dekoratif uygulamalar, sarsıntı anında tehlike yaratma ihtimalleri vardır.

Tavan Dekorasyonu

Metal Asma Tavan

Hastane, okul ve kamu binaları gibi alanlarda sık uygulanan metal asma tavanlar, endüstriyel stile bürünmek isteyen evler için düşünülebilecek seçeneklerden. Isı ve ses yalıtımı konusunda kolaylık sağlayan bu asma tavan çeşidi, görsel olarak da güzel görünümler yaratır. Temizliğinin ve montajının kolaylığı da, avantajlı yönleri arasında.

Vektörel Asma Tavan

Özellikle yüksek tavanlı evlerde uygulanan vektörel asma tavanlar, panel sistemlerinin tavanlara yerleştirilmesiyle yapılır. Tavanları daha ulaşılabilir hale getiren bu dekoratif uygulamalar daha çok iş yerlerinde uygulandıkları görülmektedir.

Gergi Tavan

Farklı bir ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerin ısıtıp gerilerek uygulanması tekniği ile oluşan tasarımsal bir uygulama olarak bilinmektedir

Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe şeklinde de uygulama imkanı sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkanı yaratmaktadır. Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil, duvar ve dekoratif amaçlı olarak da yapılabilir ve her şekle sokulabilir. Sudan ve nemden etkilenmez, Bakım ve boya gerektirmez, Temizlenebilir, Üzerine ankastre aydınlatma eklenebilir, Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilir. Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında etkilenmez, Hijyeniktir, Esnektir, Estetiktir. Ultraviyole ışınlardan etkilenmez(X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır, Üzerine resim baskı yapılabilir, Çatlama ayrılma gibi sorunlar oluşmaz. Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

Tavan Dekorasyonu

Gergi Tavan Özellikleri

 • Gergi Tavan malzemesi yapısı itibariyle esnek bir malzemedir.
 •  Esnek olması deformasyonlara karşı dayanımını artırmaktadır.
 • m2′de 150kg’ye kadar dayanıklıdır.
 • Yırtılmaz ve üzerine gelebilecek ağırlıklardan dolayı şekli bozulmaz.
 • Renginde herhangi bir solma yaşanmaz.
 • 15 yıl garantilidir.
 • Su ve nemden etkilenmez.
 • Sarsıntıdan dolayı malzemede çatlama yaşanmaz.
 •  Avrupa B1 alev almazlık sertifikası vardır
 • Uzun Yıllar Dayanır, Boya İstemez.
 • Çatlamaz, yırtılmaz, sünmez.

Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri 2021 hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*